TR EN AR

Bostancı İnşaat Kentsel Dönüşümlere Talip Oldu

10.02.2012

Bursa'da faaliyet gösteren Ali Bostancı İnşaat, Yıldırım'da, Millet Mahallesi'ne 740 konut inşa edecek. Şirketin genel müdürü Sedat Kızılcıklı, 'Bursa Reel Evleri' projesinin Ali Bostancı İnşaat'ın en büyük projesi olduğunu belirterek, "Güvenli yapıları kalite ve konforla birleştirdiğimiz projemiz 53 dönüm arsa üzerine inşa edilecek. 114 bin metrekare inşaat alanına sahip konutlar, alışveriş merkezi, dükkanlar ve sosyal tesislerden oluşacak. Projede 600 adet 3+1, 96 adet 2+1, 34 adet bahçe katı 2+1, 10 adet bahçe katı 1+1 olmak üzere 740 konut bulunmakta" dedi. Kızılcıklı'nın verdiği bilgiye göre, sitede; yüzme havuzu, spor salonları, basketbol ve voleybol sahası, çocuklar için oyun alanları ve parklar, suni gölet, dinlenme alanları da olacak.
 

"TEDAŞ İLE SIKINTIMIZ YOK" 
Kızılcıklı, bazı bölgelerde yapılan yeni binalara hala elektrik bağlanmamasıyla ilgili soruya ise, "Ali Bostancı'nın Tedaş ile sıkıntısı yok. Tedaş, özelleştirmeden sonra Hamitler'de maalesef yatırım yapamadı. Yeni trafolar yapması ve oraya elektrik vermesi lazım. Hamitler bölgesinde mevcut enerji yeni yapılan inşaatları karşılayamıyor. Biz yapı kullanma izin belgesi aldığımız sitelerde dahi Tedaş'ın elektrik abonesi yapamadığını biliyoruz, Bir ay içinde yaklaşık 270 bin TL'lik yatırım yaptık, ev sahibi yaptığımız vatandaşları elektriksiz bırakmamak için. Tedaş'ın yapması gereken yatırımı Ali Bostancı İnşaat yaptı. Tedaş ile uyumlu çalışıyoruz. Hamitler bölgesi Tedaş'ın öncelikli yatırım yapacağı alanlar içine girmiştir. Tedaş'dan bu adımı bekliyoruz" dedi.

"DEPREM BİZE GERÇEĞİ ÖĞRETTİ" 
Bursa'da, bünyesinde fora kazık makinesi bulunan tek inşaat firması olduklarını ifade eden Sedat Kızılcıklı, "Biz yaptığımız binaların hepsinde bu sistemi uyguluyoruz. Kazıklı sistemle güvenli konutlar inşa ediyoruz. Van ve Marmara depremi bize bu acı gerçeği öğretti" dedi. Şehir ve İmarcılık Bakanlığı'nın kurulduğunu hatırlatan Kızılcıklı, "Benim bu bakanlıktan beklentilerim var. Mahalli idarelerle bir yeri imara açtığımız zaman şahsi rantlar işin içine giriyor. Bunun önüne geçmenin yollarından birisi, bakanlık bünyesinde oluşturulacak birimler İle o şehrin akıl adamlarının bir araya gelip karar vermesidir. Bu adımlar atılabilirse kentsel dönüşüm kolaylaşır. Biz belediyelerimiz ve resmi kurumlarla iş birliğine hazırız. Kentsel dönüşüm yapacak gücümüz var. Özellikle konut stoku sıkıntılı olan yerlerde, depremle ilgili endişeler olan yerlerde yeni konutlar yapabiliriz" dedi.

Bu Haberi Paylaşın :

Bizden Haberler & Duyurular